top of page

RAHVAMAJA SÜSTEEM , U=0.09 W/m2K (Sein paksusega 350mm)

Täiesti uus majaehitussüsteem. Välja töötatud Eestis 2016 aasta lõpus. Süsteemi kuulub ainult 7 elementi , mille abil saab ehitada ühe- või kahekordse maja karkassi. Susteem on niivõrd lihtne ja universaalne, et maja ehitamisega saab hakkama algaja.  Juba täna maja seinad ,peale soojustamist, vastavad energiasäästu nõuetele, mis hakkavad kehtima 2020 aastal.  Süsteem on projekteeritud sellisena, et külmasilla tekkimine on võimatu. 

Ühe keskmise 100-120 m2 pindalaga ühekordse maja seinte karkasside  paigaldamiseks kulub aega 8-11 tundi kahel inimesel, eeldusel, et vundamendi tööd on teostatud vastavalt kehtivatele normidele.   

Mida vaja teada?

Õige seinakomplekti tellimiseks vaja teada: korruse kõrgust, akna kõrgust ja akna paigalduse kõrgust. Kõik ülejäänu on tüüplahendus:

-Igas majas on 4,6 või 8 nurgaposti

-igas maja on vähemalt 2 ust, mille standartkõrgus on alati  2100 mm

-igas maja karkass vajab jäigastamist. Jäigastamise teostus on igal ehitajal oma stiilis, kuid see peab täitma oma fuktsioone

-reeglina akna ja ukse ülemine serv on ühel joonel

-reeglina akna ülaservast laeni on 250-300 mm

-igas majas on mitu akent erilaiusega

-iga puitkarkass on kinnitatud müürlati külge

Lähtudes sellest oli loodud RAHVAMAJA KARKASSI SÜSTEEM.

Süsteem  võimaldab  kiiresti paigaldada  energisäästliku maja inimesele, kellel puuduvad ehitusalased teadmised.

 

MILLEST KOOSNEB?

Seina alustamise moodul/Seina lukk/müürlatt.

Mooduli pikkus 2400 mm, Laius 300 või 350 mm. Kinnitatakse vundamendile keermelati või ankrute abil. Kinnitutse samm 700 mm. Kui vundament on loodis ja nurgad õiged, siis seina moodulite paigaldamiseks kuulub  vähe aega. 

Please reload

Nurgapost

 Laius 300 või 350 mm. Paigaldatakse igasse väliseina nurka. Kõrgus valitakse vastavalt soovitud siseruumi kõrgusele, millele lisatakse (või mitte) aluspõranda kõrgus. Kui soovid olemasolevat  põrandat soojustada või lisada põrandaküttet, siis pead arvestama posti  lisakõrkusega.

Jäigastusmoodul

Laius 555 mm, kõrgus vastavalt nurgapostile. Paigaldatakse igasse maja nurka. Kui nurgas paigaldus ei ole võimalik, siis paigaldatakse lähimasse nurgaposti avasse. Kui hoone on 2 korruseline, siis igasse nurka paigaldatakse 2 jäigastusplokki (üks välijoonele, üks sisejoonele) 

Seinamoodul

Laius 300 või 350 mm. Kõrgus vastavalt valitud nurgapostile. Kinnitatakse naeltega 3*90 või kruvidega 4,8*120.

Please reload

Aknamoodul

Laius 300 või 350 mm. Koosneb kahest elemendist (akna alus ja aknakülg) ,mille  üldkõrgus on sama, mis nurgapostil.  Igal majal on oma kuju, ja tihtipeale aknad mängivad suurt rolli fassaadi kujundamisel. Aknamooduli tellimisel vaja teada akna kõrgust ja akna paigalduse kõrgust. 

Ukse moodul

​Laius 300 või 350 mm. Koosneb ühest elemendist  ,mille  üldkõrgus on sama, mis aknamooduli oma.  Ukseava lõpliku vormistamiseks vaja kahte sillust. Tellides eraldi uksemooduli  vaja teada akna kõrgust ja akna paigalduse kõrgust.(Klassikaline lahendus eramutes: akna ja ukse ülemised servad on ühel joonel).

Aknalaua moodul

​Laius 300 või 350 mm. Mooduli pikkus võib olla 1200,1800 või 2400 mm. Pikema mooduli tellimiseks vaja võtta meiega ühendust. 

Please reload

bottom of page