top of page

Kuidas toetuvad?

Puit-metall tala otsa saab teha kolmel erineval moel:

1."Pime ots" - ülemise ja alumise vöö vahel on vertikaalne puitprussist klots. Tala võib toetuda müürile( müürlattile või betoonvööle) alumise vööga või kinnituda seina külge talakinga abil.   Et tala "töötaks" õigesti, vertikaalnne puitprussist klots "edastab" toereaktsiooni ülemisele vööle.

 

2."Vaba toetus" -mugavam ,meie arvates, tala toetamise variant. Tala toetub ülemise vööga otse müürlati või betoonvöö peale.  Ja ühtlaselt ka kõige soodsam lahendus. Kinnitamine toimub pikka kruviga müürlatti külge või ankruga betoonvöösse. Loomulikult, et kinnitades betoonvöö külge, tuleb eelnevalt panna puit-metall tala otsa  alla tõrvapappi.  

 

3. "Kohaldatav" tala. Väga mugav kasutada, kui on tegemist trapetsikujulise ruumiga, kus iga järgmine tala erineb teistest pikkuse poolest 

Tala kõrgus

Meie toodame puit-metall talad kõrgusega 250,300 ja 370 mm. Tala kõrgus sõltub sildest, ja projektist. Kontrollida puit-metall talade kandevõimet ja sobivat kõrgust saab siin.

Tala laius

Puit-metall tala laius. Sõltub sildest ja/või ehitaja/projekteerija nõuetest. Reeglina laius vastab kalibreeritud prussi laiusele ja võib olla 70, 95, 12,145, 170 või 195mm. Laiust 195 kasutatakse väga harva.

Please reload

Toe sügavus

"Vaba toetus"- hea ja  mugav. Optimaalne toe sügavus: 45-95 mm. Vähem, kui 45 mm ei või olla.  Vaikimisel tala valmistatakse toe sügavusega 90mm. Tala kinnitus betoonvöö külge  ankur-poldiga või vinkli abil. Kui tala puiduosa jääb müüri sisse, siis seda on vaja eelnevalt kaitsta tõrvapapiga. 

Kipsplaadi serva kinnitus

"Vaba toetuse" kasutamine oluliselt lihtsustab  ehitajale tööd. Kuna ,reeglina,  puit-metalltala alumine vöö on 100-150 mm lühem, kui ülemine vöö, see võimaldab kinnitada seinale puitprussi kogu seina ulatuses nii, et kipsplaadi serv  tuleb vastu puitprussile.  Tundub küll, et see on väike töö, kuid tegelikkuses see nõuab palju aega.  Selle töö juures on tähtis sirge ja loodis olev müürlatt. Siis kõik muu  laabub kiiresti.   

AURUTÕKKE

Ei tohi unustada, et enne kipsplaadi paigaldamist peab väga hoolikalt kinnitama aurutõkke kile (või muu vastava materjali). Milleks seda tehakse? Selleks, et ruumis olev niiskus ei sattuks soojustusse. Kuiv soojustus hoiab sooja, niiske mitte.

Please reload

bottom of page