top of page

Põrandaküte

Kui soovid paigaldada põrandakütet, pead arvestama,et betooni või segu kiht paksusega 50 mm lisab koormust taladele 137 kg/m2. See tähendab seda, et eelnevalt tuleb teatada projekteerijale või ehitajale oma soovidest. Siis muudetakse talade ristlõiget või paigaldatakse neid mõnevõrra tihedama sammuga

Must põrand

Musta põranda tegemiseks sobib OSB3 plaat, veekindel vineer,laudis,põranda kipsplaat ja kindlasti veel uuemad materjalid. Soovitame plaatide alla paigaldada liimi massi või spetsiaalset mastiksi. See parandab mõningad ebatasasused ja eemaldab ebameeldiva nagina. Plaatide paigaldamisel soovitame jätta 1-2 mm vahet iga järgmise plaadi paigaldamisel. (Nagina ja paisumise pärast). Kui paigaldada OSB3 plaati, siis soovitame  kahte kihti paksusega 16 mm malekorras. Või ühte plaati 24-36 mm. Meie eelistame 2x16mm. See anab parema tulemuse

Hüdroisolatsioon

See võib olla rullmaterjalina või vedelalt paigaldatav (pintsliga või värvirulliga). Tõhusalt kaitseb puitkonstruktsioonid niiskusest. Väga tähtis, et see ulatuks seinale, kõrgusele 10-15 cm.

Please reload

Armatuurvõrk

Kaitseb segu- või betoonikihi mõramemisest, lihtsustab küttetorude või küttekaablite kinnitamist. Vabalt võib olla õhem võrk silmaga kini 150x150mm. Täielikult piisab traadist, kui võrk on traadist 2 kuni 5 mm. 

Küttetoru

Õige materjal ja läbimõeldud paigaldus tekitavad head meeleolu ka kõige külmemal ilmal. Toru peab olema kinnitatud nii, et ta oleks maksimaalselt lähedal musta põranda pinnale.

Betooni-/segu-/kipsivalu

Paksus 50mm. Paigaldatav betoon peab olema suhtelisel vedel, ja seda et tohi kuhjuda ühte kohta: ikka ühtlaselt kogu pinnale. Kui tegemis on isetasanduva valuga,  seda ohtu pole. 

Enne betooni või muu materjali paigaldamist, kinnitatakse põrandataladesse spetsiaalsed aknrud, mis seovad valukihi puitmetalltaladega. 

Please reload

bottom of page