top of page

Kuidas on tehtud?

Laepaneeli valmistamisel võib kasutada puit-metalltalasi või ogaplaattalasi. Kui soojustuseks on kivivill või puistevill, siis on etem puit-metalltala. Kui soojustuseks planeeritud PUR-vaht, siis on ogaplaattala parem. Roovituse ristlõige ja samm sõltub konkreetsest katusest: kaldest ja kattematerjalist.  Katuslaepaneeli ristlõike (kõrguse) valikul tuleb lähtuda normatiivkoormustest ja tugevuarvutusest, mida saab näha siin.

Kuidas saavutada tihedust?

Katuslae või vahelae paneelide ühendamine ja minolitiseerimine toimib  OSB või veekindla vineeri kaudu. Kui esimene paneel on paigaldatud ja kinnitatud, siis  järgmine paneel tuleb paigutada nii, et kahe plaatelemedi ( OSB või vineer) vahele jääks 1-3 mm pilu. (Nagisemise vältimiseks). Ülekatte kohal kinnitus toimib naeltega või kruvidega.  Katuslae või vahelae paneeli valmistamisel tootja lähtub võimalikutest kommunikatsioonide kanalitest. Vajadusel jääb soojustamata osa või teve paneel.  

Paigaldus

Paigaldust tuleb teostada nii, et oleks tagatud laepaneeli ja seina  kinnitus. Ei tohi unustada, et vahelagi/katuslagi  moodustvad hoone karkassi.  See on eriti tähtis, kui hoone on kahe-kolme korruseline. Seinale peab olema valatud betoonvöö või paigaldatud müürlatt. Väga mugav on müürlati kasutamine koos betoonvööga.

Kui müürlatt kinnitatakse kergplokkidest seinale ilma betoonvööta (ei ole kõige kindlam lahendus), tuleb kasutada pikemaid keermelatte(500 mm) koos keemiliste ankrutega(Leidub igas ehituspoes). Paneelide kinnitus toimib juba müürlati külge kruvidega. Kruvide paksus ja pikkus sõltuvad müürlatist ja muudest tingimustest. Vajadusel tuleb konsulteerida järelvalvega.

Please reload

bottom of page